Menu
  • Nový Hyundai SANTA FE

Vychutnajte čas kvality – v každej rodine

Je jedno, akým spôsobom žijete, nový Santa Fe vám uľahčuje život. Je skonštruovaný tak, aby pre vás vytvoril zónu komfortu a umožnil vám užiť si špecifické momenty s vašimi najbližšími – bez ohľadu na to, kam vás cesta zavedie.

Energicky expresívny

Pri pohľade spredu nápadné komponentové svetlá a charakteristická kaskádovitá maska chladiča Hyundai spolu vytvárajú atleticky elegantný vzhľad. Prominentné blatníky a výrazná bočná charakterová línia umocňujú status Santa Fe ako vlajkovej lode radu SUV značky Hyundai.

Výrazne charakteristický

Na zadnej časti línie dverí batožinového priestoru prechádzajú do nápadných zadných skupinových svetiel z LED, vytvárajúc elegantný a harmonický vzhľad. Odolný štít v nárazníku a dvojitá chrómovaná koncovka výfuku dodávajú zadnej časti športový akcent.

 

Motory 

Pre Santa Fe sú na výber dva naftové motory – 2,0 CRDi a 2,2 CRDi. Oba spĺňajú novú emisnú normu Euro 6C a vyznačujú sa priaznivou spotrebou paliva vďaka optimalizácii spaľovania a minimalizácii trecích strát.

Vnútorný priestor

Viac pohodlia, menej stresu. Kabína nového Santa Fe vyniká veľkým priestorom a optimalizovanou ergonómiou. Tým je každá jazda príjemnejšia – pre každého člena posádky.

 

Spoznajte Calm Tech SUV

Nový Santa Fe bol navrhnutý s celou škálou inovatívnych systémov, ktoré pomáhajú znížiť stres pri každodennom jazdení. Tieto prvky Calm Tech pomáhajú vytvoriť komfortnú zónu pre vás a pre vašich pasažierov. Od zlepšenia jazdných vlastností a monitorovania iných vozidiel po zvýšenie bezpečnosti pasažierov pri vystupovaní systémy Calm Tech pracujú v pozadí, aby znížili stres – a vďaka tomu môžete stráviť viac času vo vašej komfortnej zóne.

Systém na sledovanie únavy vodiča

(DAW)Systém na sledovanie únavy vodiča (DAW) zvyšuje bezpečnosť na úplne novú úroveň kontinuálnym monitorovaním a analyzovaním spôsobu ovládania vozidla.

Keď identifikuje odchýlky spôsobené únavou, upozorní vodiča zvukovou výstrahou a vyskakovacou správou na displeji v združenom prístroji, aby si urobil prestávku na odpočinok.

Head-up displej

Náš nový head-up displej s uhlopriečkou 8,5″ (21,6 cm) s vysokým jasom pre optimálnu viditeľnosť premieta dôležité informácie ako rýchlosť, inštrukcie navigácie a výstražné upozornenia priamo na predné okno v zornom poli vodiča.

Asistent bezpečného opustenia vozidla

Vaše deti sú vždy v bezpečí – táto inteligentná funkcia zabraňuje otvoreniu zadných dverí dočasnou aktiváciou detských poistiek, keď zaregistruje vozidlá približujúce sa zozadu. Pasažieri tak môžu vystúpiť, iba keď je to bezpečné.

Upozornenie na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách

Tento systém pomocou ultrazvukových senzorov monitoruje zadné sedadlá. Keď vodič vystupuje z vozidla a na zadnom sedadle niekto sedí, systém ho na to upozorní vyskakujúcou správou v združenom prístroji. Ak systém zaregistruje pohyb  na zadných sedadlách potom, čo vodič opustil vozidlo a zamkol ho, zablikajú svetlá a  zaznie zvukový výstražný signál.

Asistent bezpečného otvorenia elektrických 5. dverí

Táto inteligentná funkcia zabezpečuje, že máte vždy dosť miesta na bezpečné otvorenie dverí batožinového priestoru – napríklad, keď parkujete zadnou časťou blízko pri stene.

Systém pohonu všetkých kolies HTRAC™       

Zlé počasie? Tesné serpentíny? Nijaký problém. Nový Santa Fe môže byť vybavený inovatívnym systémom pohonu všetkých kolies HTRAC™ pre optimálnu ovládateľnosť a trakciu – ktorý zvyšuje bezpečnosť a pohodlie rovnako na šmykľavých mestských uliciach aj na hrboľatých vidieckych cestách.

Zažite novú úroveň ovládateľnosti a suverenity. Systém pohonu všetkých kolies HTRAC™ adaptívne rozdeľuje krútiaci moment prenášaný na nápravy tak, aby bola zabezpečená optimálna trakcia na všetkých typoch povrchu. Na rozdiel od mechanických systémov iných značiek HTRAC™ variabilne reguluje krútiaci moment a brzdnú silu na jednotlivých kolesách, čím zlepšuje trakciu na snehu, štrku a na normálnom asfaltovom povrchu, ako aj dynamickú stabilitu pri prejazde zákrutami. Prepínač jazdných režimov pritom prispieva k zníženiu spotreby paliva.

Sofistikovaný komfort

V priestrannom interiéri sú použité materiály vysokej kvality, prispievajúce k elegantnému vzhľadu a k celkovému dojmu vysokého komfortu. Zažite výnimočnú úroveň kvality vďaka materiálom soft-touch, starostlivému vypracovaniu detailov a precízne ušitým poťahom. Doprajte si komfort, ktorý si zaslúžite. 

 

Výkonné motory

Pre Santa Fe sú na výber dva naftové motory – 2,0 CRDi a 2,2 CRDi. Oba spĺňajú novú emisnú normu Euro 6C a vyznačujú sa priaznivou spotrebou paliva vďaka optimalizácii spaľovania a minimalizácii trecích strát.

2.0 CRDinaftový motor – Štandardný naftový motor 2.0 CRDi je na výber v dvoch výkonových verziách so 110 kW (150 k) a 136 kW (185 k) a s maximálnym krútiacim momentom 400 Nm. Dá sa kombinovať so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a s pohonom predných alebo všetkých kolies alebo s novou 8 stupňovou automatickou prevodovkou a s pohonom všetkých kolies.

2.2 CRDinaftový motor – Naftový motor 2.2 CRDi, ktorý dosahuje výkon 147 W (200 k)a maximálny krútiaci moment 440 Nm, môže byť vybavený 6-stupňovou manuálnou alebo novou 8-stupňovou automatickou prevodovkou v kombinácii s pohonom predných alebo všetkých kolies.

 

Voľba jazdného režimu

Jazdnú dynamiku Santa Fe si môžete modifikovať podľa potreby. Zmenou jazdného režimu, ktorý sa zobrazuje v združenom prístroji, sa mení krútiaci moment motora, body preraďovania automatickej prevodovky a rozdeľovanie krútiaceho momentu v systéme HTRAC. V režime COMFORT sa na zlepšenie stability prenáša maximálne 35 % krútiaceho momentu na zadné kolesá.

Hyundai SmartSense

S Hyundaiom SmartSense, našou prelomovou sústavou vyspelých asistenčných systémov, má nový Santa Fe jeden z najlepších bezpečnostných kompletov v triede. Od automatického núdzového brzdenia na predchádzanie kolíziám cez automatické udržiavanie v jazdnom pruhu až po monitorovanie vozidiel v mŕtvych uhloch vás asistenčné systémy v Santa Fe upozorňujú na potenciálne nebezpečenstvo počas jazdy – pre vašu bezpečnosť a bezstarostnosť.

Systém na upozornenie na vozidlá blížiace sa v priečnom smere pri cúvaní (RCCA) – Radarové senzory v zadnom nárazníku pri cúvaní monitorujú vozidlá približujúce sa zboku v uhle 180 stupňov, a ak je to potrebné, systém zabrzdí vozidlo na zabránenie kolízii. Táto funkcia, perfektná pre parkovacie boxy a pri jazde v meste, sa aktivuje zaradením spiatočky.

Systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu (LKA)-Kamera monitoruje čiary vodorovného dopravného značenia jazdného pruhu a systém LKA, ktorý je aktívny pri rýchlosti nad 60 km/h, najprv akusticky a vizuálne upozorní vodiča, keď sa vozidlo približuje k čiare bez zapnutých smerových svetiel. Ak je to potrebné, systém vráti vozidlo do správneho smeru korekciou riadením

Systém monitorovania mŕtveho uhla (BCA)-Radarové senzory v spodnej časti zadného nárazníka monitorujú oblasť vedľa vozidla a za ním a upozorňujú vodiča na vozidlá a na iné objekty vchádzajúce do oblasti mŕtvych uhlov. Systém upozorní vodiča výstražným svetlom v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle a výstrahou v združenom prístroji. Ak vodič zapne smerové svetlá a v mŕtvom uhle je iné vozidlo, systém vydá zvukový výstražný signál.

Systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA)-Systém autonómneho núdzového brzdenia FCA využíva prednú kameru a radarový senzor na monitorovanie vozidiel idúcich vpredu. Najprv akusticky a vizuálne upozorní vodiča, ak sa odstup od vozidla idúceho vpredu zníži natoľko, že hrozí riziko kolízie. V druhej fáze automaticky pribrzdí vozidlo potrebnou intenzitou a v tretej fáze zabrzdí vozidlo maximálnou intenzitou na zabránenie kolízii, resp. na zmiernenie jej následkov. Systém sa aktivuje pri rýchlosti nad 10 km/h.

Adaptívny tempomat s funkciou „auto stop a štart“-Adaptívny tempomat s funkciou „auto stop a štart“ využíva predný radarový senzor a udržiava konštantnú rýchlosť a odstup od vozidla idúceho vpredu automatickým zrýchľovaním a brzdením. Ak premávka zastane, funkcia „auto stop a štart“ (pri automatickej prevodovke) úplne zastaví vozidlo a automaticky ho opäť rozbehne, keď sa rozbehne premávka. Systém pracuje v rozsahu rýchlosti od 0 do 180 km/h.

Chráni vás a vašich blízkych

Nový Santa Fe profituje z vysokej pevnosti karosérie, dosiahnutej použitím ocele ultravysokej pevnosti a z vysokej miery absorpcie energie nárazu. Ochranu posádky pri nehode ďalej zvyšuje sústava šiestich airbagov s čelnými a bočnými airbagmi vpredu, ako aj s bočnými závesovými airbagmi pre všetky tri rady sedadiel.

Elektrické dvere batožinového priestoru s dvoma rýchlosťami- Ako si to želáte. Elektricky ovládané dvere majú dve rýchlosti otvárania, ktoré si môžete nastaviť podľa potreby. 

Sklápanie sedadiel v 2. rade jedným dotykom-Nastupovanie a vystupovanie na sedadlá v 3. rade je jednoduché a pohodlné. Stačí stlačiť gombík a sedadlo v 2. rade sa posunie dopredu so sklopeným operadlom.

5-ročná záruka bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov

Ako každý Hyundai aj nový Santa Fe je vyrobený podľa najvyšších štandardov kvality. A na túto kvalitu poskytujeme záruku 5 rokov bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Vďaka tomu môžete byť bez starostí, lebo máte jednu z najlepších záruk v rámci automobilového priemyslu – štandardne.

Systém monitorovania okolia (SVM)

Tesný parkovací dom? Úzka autoumyváreň? Nijaký problém. Systém monitorovania okolia SVM robí manévrovanie s novým Santa Fe v stiesnenom priestore jednoduchším a bezpečnejším. Sústava štyroch kamier na všetkých stranách karosérie vám poskytuje pohľad okolo vozidla v okruhu 360°, takže presne viete, kde sa nachádzate.

Navigačný systém s displejom 8″

Voliteľný navigačný systém s farebným dotykovým displejom s uhlopriečkou 8″ (20,3 cm) v Santa Fe integruje všetky navigačné a mediálne funkcie, ako aj funkcie konektivity. Displej vo zvýšenej polohe umožňuje pohodlné ovládanie vrátane Apple CarPlay™ a Android Auto™, vďaka ktorým máte prístup k funkciám vášho smartfónu. Navigačný systém je vybavený mapami 3D a zahŕňa jedinečnú službu Hyundai Lifetime MapcareTM** s bezplatnými každoročnými aktualizáciami mapy a softvéru, ako aj na 7 rokov predplatené služby LIVE services, poskytujúce dopravné informácie a správy o počasí v reálnom čase, informácie o stacionárnych radaroch (v štátoch, kde to zákony povoľujú), aktuálne ceny paliva, informácie o vyťaženosti parkovísk a umožňujúce online vyhľadávanie bodov záujmu. Ozvučovací systém premium značky KRELL s 10 reproduktormi zabezpečuje vynikajúci zvuk v kabíne.

8-smerovo elektricky nastaviteľné sedadlá
Vitajte v novej úrovni komfortu sedadiel. Elektricky 8-smerovo nastaviteľné predné sedadlá Santa Fe vám umožňujú nastaviť si perfektnú polohu.

 

 

Elektrická parkovacia brzda
Elektrická parkovacia brzda šetrí miesto a uľahčuje rozjazd do kopca. Na ovládanie stačí jedným prstom potiahnuť alebo stlačiť ovládač.

 

 

Diaľkové ovládanie okien
Zabudli ste zatvoriť nejaké okno? Nijaký problém. Okná sa dajú zatvoriť na diaľku stlačením zamykacieho tlačidla na kľúči na dlhšie ako na tri sekundy.

 

 

Elektricky ovládané okná
AUTO-UP je pohodlná funkcia zatvorenia okna jedným dotykom tlačidla. Ochranná funkcia zastaví a opäť otvorí okno, keď pri zatváraní narazí na prekážku.

 

 

Ochrana prahov
Elegantné dekoračné lišty chránia prahy dverí pred poškriabaním.

 

 

 

Pamäť nastavenia sedadla
Zažite maximálny komfort stlačením gombíka. Okrem zvyčajných nastavení (spätné zrkadlá, operadlo, pozdĺžna poloha sedadla) sa do pamäte dá uložiť aj dĺžka sedadla.