0905 555 777

Volajte denne 8:00 – 16:40

0905 555 777

Volajte denne 8:00 – 16:40

 • Domov
 • Akcie
 • Hyundai KONA Electric získal päťhviezdičkové hodnotenie Green NCAP

Hyundai KONA Electric získal päťhviezdičkové hodnotenie Green NCAP

25.01.2021
 • Elektrické subkompaktné SUV spoločnosti Hyundai Motor, KONA Electric, získalo od organizácie Green NCAP maximálne možné hodnotenie
 • Green NCAP je nezávislá organizácia, ktorá hodnotí automobily na základe energetickej účinnosti a emisií
 • KONA Electric je po modeli IONIQ Electric už druhým batériovým elektromobilom, ktorý získal maximálne hodnotenie päť hviezdičiek.

Hyundai KONA Electric získal najvyššie hodnotenie od nezávislej organizácie Green NCAP, ktorá hodnotí vozidlá na základe ich energetickej účinnosti a emisií. Organizácia udelila elektricky poháňanému subkompaktnému SUV päťhviezdičkové hodnotenie, tzn. najvyššie možné skóre.

Hodnotenie vychádzalo z troch indexov, z ktorých každý obsahoval niekoľko metrík: čistý vzduch, energetická účinnosť a skleníkové plyny. Ako vozidlo s nulovými emisiami získal Hyundai KONA Electric najvyššie známky za čistý vzduch a skleníkové plyny. To, že sa tiež umiestnilo na vysokej priečke v oblasti energetickej účinnosti, bolo však obzvlášť pôsobivé. Z 24 vozidiel, ktoré boli v roku 2020 hodnotené, je KONA Electric jedným z dvoch, ktoré dosiahli maximum.

Green NCAP vo svojej správe napísal, že rovnako ako u všetkých ostatných vozidiel s výhradne elektrickým pohonom, ani pri modeli KONA Electric neexistujú žiadne výfukové emisie. Preto dostalo vozidlo maximum bodov za čisté ovzdušie a skleníkové plyny. Aj elektrické vozidlá musia na svoj pohyb spotrebovať energiu, ale aj tu zostáva účinnosť vozidla KONA v zóne, v ktorej sa dosahuje maximálny počet bodov: <30 kWh / 100 km.

Sme radi, že KONA Electric získala v hodnotení Green NCAP päťhviezdičkové hodnotenie. To len dokazuje, že naše čisto elektrické SUV nie je len ekologické z pohľadu tvorby emisií, ale je zároveň výborným vozidlom s vynikajúcou účinnosťou,“ hovorí Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident pre marketing a produkt spoločnosti Hyundai Motor Europe. „Ide o pozoruhodný úspech v našom roku elektrifikácie a je ďalším dôkazom nášho vedúceho postavenia v oblasti budúcej mobility.“

Celá správa z hodnotenia KONA Electric organizáciou Green NCap sa nachádza tu: https://www.greenncap.com/assessments/Hyundai-KONA-2020-0057/

KONA Electric je druhým modelom Hyundai, ktorý získal maximálne päťhviezdičkové hodnotenie. V roku 2019 Green NCAP udelil najvyššie hodnotenie aj batériovo-elektrickej verzii Hyundai IONIQ.

Green NCAP je nezávislá iniciatíva, ktorej cieľom je podpora vývoja automobilov, ktoré sú čisté, energeticky účinné a nezaťažujú životné prostredie. Organizácia využíva širokú škálu testov, ktoré idú nad rámec zákonných testov a prostredníctvom informácií pre spotrebiteľov odmeňujú výrobcov, ktorých vozidlá idú nad rámec minimálnych požiadaviek.

Nasledujúci

Podobné autá:

 • Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 4×4 Premium A/T

  Poznámka:Prevodovka a Pohon,8-stupňová automatická prevodovka,ISG (stop Go sytém),Vonkajšia výbava,Rozmer pneumatík 235/55R19,Zliatinové disky,Dojazdové rezervné koleso,Predné projektové svetlomety,Predné full /adaptívne,predné hmlové svetlomety/LED,Led denné svetlá a zadné Led svetlá,Vonkajšie zrkadlá vo farbe z ukaz. smeru,Mriežka chladiča čierna/chrom,Zadný spojler/strešné lyžiny,Panoramatické strešné okno,Chromové klučky dverí,El. ovládané dvere batož. pristoru,Bezpečnosť,Pohon všetkých kolies s aktívným prenosom krútiaceho momentu a systémom LOCK,ABS+brzdový asistent BAS,ESC amanagement stability vozidla VSM vrátane stability prívesu,Asistent na rozjazd do kopca HAC +DBC,El. systém riadenia prešmykovania kolies TSC,Airbag vodiča a spolujazdca,Predné bočné airbagy/okenné vpredu aj v zadu,El.parkovacia brzda z fun.Autohold,Sygnál núdzového brzdenia ess,Sys. autonomného núdzového brzdenia FCAdetekcia vozidiel,chodcov a cyklistov,Asystent ma monitorovanie mrtvého uhla BCA,Assistent na upozornenie na vozidlá približujúce sa v mere pri cúvaní,Sy. ma sledovanie únavy vodiča Daw,Sys. na udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu LKA,Assintent na bezpečné opustenievozidla,ROA,TPMS,ISOFIX,Vnútorná výbava a komfort,El.posilňovač riadenia Flex Steer(pre M/t)drive mode pre A/T,Výškovo a pozdlžne nastavyteľný volant,Kožený volant,Vyhrievaný volant,El. nastav. sedadlo,El.nastav. predné sedadlá z pamäťou,Sedadlo vodiča s el.nstv. dlžkou sedáka,Prémiové kožené čalúnenie,Výhrievanie všetkých sedadiel,Posuvné zadné sedadlo v pomere6:4 sklopné nastaviteľné operadlo delené v pomere6:4,Predná a zadná lakťová opierka,Kožou potiahnutá prístrojová doska,Prístrojová doska Supervision,so7″farebným TFT displejom,Solárné predné sklá a zatmavené sklá zadných okien, Roletky na zadných a bočných oknách,Head-up displej s premietaním na čelné sklo,Palubný počítač,El.zásuvka s napätím 220v,EL.ovladanie okien s bezp. funkciou proti privretiu,SmartPack,El.ovládané a vyhrievané vonkajšiezrkadlá sklopné,Aut. dvojzonová klimatizácia,Ventilačné výduchy,Bezdrotové nabijanie mob. telefonu,Adaptívný tempomat,Dažďový a svetelný senzor,Autm. prepínanie diaľkových svetieľ,Manualny asistent maximalnej povolenej rýchlosti,Sys. monitorovania okolia vozidla 4 kamery 360,Inteligentné rozoznávanie dopravných značiek obmedzujúcich max. povolenú rýchlosť,Kryt batožinového prestoru,Pred.a zad. parkovacie senzory,Samostmievacie vnútorné spätné zrkadlo s kompasom,Audio,Integrovaná navigácia s 8″ farebným LCD Výrobca:Hyundai
  Pohon:Všetkých 4 kolies
  Objem motora:2199
  Počet km:5
  Model:Santa Fe
  Prevodovka:Automat (8 st.)
  Výkon:147
  Farba:#FFFFFF
  Karoséria:SUV/Terénne vozidlá
  Palivo:Diesel
  Rok výroby:2020
  Emisie:EURO6

  46 850 € Viac informácií
 • Hyundai i30 1.5i CVVT Family

  Poznámka:Pre bližšie informácie kontaktujte predajcov vozidiel HYUNDAI ROŽŇAVA – 0905 279 733Výrobca:Hyundai
  Pohon:Predných kolies
  Objem motora:1498
  Počet km:10
  Model:i30
  Prevodovka:Manuál (6 st.)
  Výkon:81
  Farba:#FFFFFF
  Karoséria:Osobné vozidlá
  Palivo:Benzín
  Rok výroby:2021
  Emisie:EURO

  15 300 € Viac informácií
 • Kia Ceed 1,6 Benzin MT5

  Poznámka:Výrobca:KIA
  Pohon:Predných kolies
  Objem motora:1591
  Počet km:182000
  Model:Cee’d Sporty Wagon
  Prevodovka:Manuál (5 st.)
  Výkon:92
  Farba:#800000
  Karoséria:Osobné vozidlá
  Palivo:Benzín
  Rok výroby:2009
  Emisie:EURO

  3 500 € Viac informácií